O Nas

Witamy Państwa na stronie internetowej Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim i zapraszamy do korzystania z szerokiego zakresu usług świadczonych przez nasz Dom. Dom położony jest w miejscowości Kamień Wielki, w gminie Witnica, w województwie lubuskim, powiat gorzowski. Odległość od Miasta i Gminy Witnica 10 km, od miasta powiatowego – Gorzowa Wlkp. 40 km.

dps_lokalizacja kopia

Wokół DPS-u znajduje się enklawa zieleni, tzw. teren zielony z elementami małej architektury (pergole, ławki, teren przeznaczony na ognisko i grill, mały amfiteatr, alejki spacerowe). Piękne otoczenie Domu i sprzyjający mikroklimat służą odprężeniu, odpoczynkowi oraz niezapomnianym doznaniom estetycznym. Siedzibę domu pomocy stanowi zespół budynków, połączonych komunikacyjnie linią telefoniczną i utwardzonymi alejkami:

– budynek dwupiętrowy- pałac, czyli budynek główny, w którym usytuowane są pokoje mieszkalne dla mieszkanek, łazienki i toalety, administracja, sale terapeutyczno-rehabilitacyjne, kuchnia, stołówka, kotłownia i magazyny, kaplica, gabinet lekarski, zabiegowy, podręczna kuchenka i archiwum,

– budynek parterowy- pawilon, w którym usytuowane są pokoje mieszkalne dla mieszkanek, pokój socjalny, świetlica, szatnia, łazienki i toalety,

– budynek parterowy- aktualnie w remoncie. Przygotowywany jest do funkcji biurowej.

– budynek parterowy- Warsztaty Terapii Zajęciowej, mieszczące 6 pracowni, gabinet kierownika, szatnię i sanitariaty, zaplecze techniczno- konserwatorskie.

Obecnie Dom jest samorządową jednostką budżetową powiatu gorzowskiego. Dom Pomocy funkcjonujący od stycznia 1954 roku przeznaczony jest dla kobiet przewlekle psychicznie chorych.

Domem kieruje dyrektor Julita Karasińska.

Budynki Domu przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na rzecz mieszkańców, Dom prowadzi podstawowa działalność opiekuńczo – terapeutyczną, medyczno-rehabilitacyjną oraz socjalno-bytową przy pomocy wykwalifikowanej kadry pracowników, realizując pełną opiekę holistyczną. W ramach zajęć z podopiecznymi stosowana jest m.in. terapia zajęciowa, muzykoterapia, rehabilitacja, psychoterapia i wiele innych form terapeutycznych.

Przy Domu funkcjonuje Warsztat Terapii Zajęciowej „Podkowa”, które swoją działalnością obejmują pracownie:

– plastyczną

– wikliniarską

– ceramiczną

– poligraficzno-komputerową

– ogrodnicza

– gospodarstwa domowego

– technik różnych