Archives

now browsing by author

 

Wizyta w niemieczech

Dnia 13.04.2018 r. delegacja naszego domu pojechała do Niemiec na uroczyste otwarcie sezonu przez Fundację Stephanus, które odbyło się w miejscowości Strausberg w Domu kultury. Pastor Torsten Silberbach kolejny raz otworzył rok działalności Fundacji, przedstawił osiągnięcia z roku poprzedniego i perspektywę na przyszłość.  Motyw przewodni tegorocznego spotkania : „ Życzę Tobie wszystkiego dobrego z całego serca „. Uroczystość uświetnił występ Teatru Improwizacji. Był to cykl przedstawień do wypowiedzianych słów związanych z tematyką spotkania, wypowiadanych przez widownię ,która była integralną częścią spektaklu.

„ Portret Kobiety” wystawa w bibliotece w Goleniowie

09.04 2018 r delegacja naszych pań pojechała do Goleniowa do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, w której odbyła się wystawa prac z projektu „ Portret Kobiety”, Odbiorcami wystawy była społeczność lokalna , przedstawiciele Urzędu Gminy, Rady Powiatu, studenci Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz dzieci ze Szkoły Specjalnej. Nasze panie, które były beneficjentkami tego projektu zostały bardzo ciepło przyjęte. Nie zabraklo wzruszających momentów podczas prezentacji prac , filmu czy recytacji wierszy napisanych przez naszą panią Danusię Dzikowicz. Ciepła i miła atmosfera towarzyszyła do ostatnich minut prezentacji. Podczas poczęstunku i przerwy kawaowej , panie uczestniczyły w rozmowach z liczna grupa odbiorców oraz w pamiątkowej sesji fotograficznej. W podróży powrotnej panie zatrzymały się na obiad w Restauracji Mc Donald’s .

„ Portret kobiety” w dębnowskiej bibliotece

06 marca 2018 roku w dębnowskiej bibliotece odbył się wernisaż wystawy „ Portret kobiety”.

Wystawa była wynikiem projektu,który odbył się w październiku w Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim. Prace przedstawiły nasze mieszkanki,które jednocześnie wcieliły się w rolę twórców kreujących swoje dzieło. Wystawa odbyła się w ramach współpracy dębnowskiej biblioteki z naszym Domem. Prace będzie można obejrzeć do 26 marca br. w godzinach otwarcia biblioteki.

Odwiedziny uczniów z „Kopernika”

06 marca 2018 roku gościliśmy wolontariuszki z Zespołu Szkół Samorządowych „ Kopernik” z Witnicy. Młodzież brała udział we wspólnych zajęciach z mieszkankami , organizowanych w salach terapii.

Gabinet higieniczno-pielęgnacyjny

Od marca nasze podopieczne mogą korzystać z nowego pomieszczenia przystosowanego do wykonywania zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych. Takich jak :

  • masaż i nawadnianie twarzy
  • pielęgnacja dłoni i stóp
  • kąpiele
  • pielęgnacja i stylizacja włosów

Zabawa taneczna

W czwartek  01.02.2018 r.  odbyła się w naszym domu zabawa taneczna, motywem przewodnim zabawy było nadchodzące święto Dnia Zakochanych czyli Walentynki. W imprezie  wzięli udział mieszkańcy DPS z Piłki, Szczawna oraz Rokitna 58, oraz nasze panie. Didżejem i prowadzącym był Piotr Melinis z Witnicy.  W programie były liczne zabawy, karaoke, a punktem kulminacyjnym  recytacja wierszy o tematyce miłosnej przez naszą mieszkankę panią Danutę, która jest ich autorką.

Reportaż „Portret kobiety”

Świąteczne spotkanie

Jak co roku odwiedzili nas uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Kamienia Małego oraz młodzież z Niemiec z Seelow. Jest to miła tradycja spotkań przedświątecznych, wspólne kolędowanie, młodzież z Seelow przygotowuje dla naszych podopiecznych ozdoby, stroiki świąteczne oraz smakołyki. Bardzo dziękujemy za pamięć, ciepłą i miłą atmosferę podczas tych spotkań.

Czy umiesz gwizdać, Johanno

15.12.2017 r.  gościnnie w naszym domu wystąpili artyści z Teatru im. J. Osterwy z Gorzowa , prezentując sztukę :” Czy umiesz gwizdać, Johanno ?”. Jest to sceniczna adaptacja książki Ulfa Starka, pióra Nicka Wooda .Berra i Uffe to dwaj mali, rezolutni przyjaciele. Berra (Wiktor Grzegory)  zazdrości koledze czegoś, o czym w głębi serca skrycie marzy. Chłopiec bardzo chciałby mieć własnego, osobistego i jedynego w swoim rodzaju…dziadka. Uffe (Franciszek Nędza) postanawia pomóc koledze i zabiera go do domu opieki społecznej, gdzie pierwszą osobą, którą spotykają chłopcy jest starszy pan o imieniu Nils (Michał Anioł). W ten sposób rozpoczyna się historia niezwykłej przyjaźni, pełnej nieoczekiwanych momentów, które czasem wzruszą widzów, innym razem wywołają na ich twarzach serdeczny uśmiech.

Goście z Holandii- „ Czarne Piotrusie”

W sobotę 09.12.2017 r. odwiedzili nasz dom goście z Holandii- „ Czarne Piotrusie” . Zwarte Piet, czyli Czarny Piotruś, w tradycji niderlandzkiej to pomocnik św. Mikołaja, który rozdaje dzieciom prezenty. Łatwo go rozpoznać po wymalowanej na czarno twarzy, czerwonych ustach, kręconych włosach. Zgodnie z tradycją, każdego roku, w okresie świątecznym Mikołaj, czyli Sinterklaas, przybywa do Holandii parową łodzią wypakowaną po brzegi prezentami. W Holandii jest to prawdziwe, cudowne  święto, wciąż w żywy sposób odnoszące się do historii tego kraju. Według niderlandzkiej tradycji w nocy, gdy wszyscy już śpią Zwarte Piet wspina się na dachy i wchodzi przez kominy do domów, aby przy kominku postawić prezenty dla dzieci od Sinterklaasa, natomiast w ciągu dnia rozdaje dzieciom i przechodniom na ulicy słodycze i ciasteczka. Jak co roku na wizytę tych specjalnych gości nasze podopieczne czekają z wielką radością. Dziękujemy za pamięć i kontynuację tej pięknej tradycji, odwiedzania i obdarowania  maskotkami oraz ciasteczkami również naszych pań.