Autor: admin

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet przywitał nasze Panie niespodzianką. Pracownicy przygotowali z tej okazji pokaz mody, w której modelkami były nasze podopieczne. Pokaz poprowadziła Pani Iwona, kreacje przygotowały stylistki oraz dział terapii, zaprezentowana została moda sportowa, na codzień oraz kreacje wieczorowe. Każda z naszych Pań mogła poczuć się wyjątkowo i kobieco, a dodatkowa niespodzianka to sesja fotograficzna. To nie koniec niespodzianek oprócz poczęstunku i szampana, kwiaty wręczali nasi Panowie z działu technicznego. Dziękujemy wszystkim pracownikom za zaangażowanie się w dzisiejsze wydarzanie a wszystkim Paniom życzymy najlepszego, niech takie piękne dni będą trwały jak najdłużej .

Wspomnienia Walentynek

Nasze  Panie miały dzień wspomnień pięknego Święta Zakochanych. Były to piosenki i wiersze o miłości, wspomnienia swoich sympatii, rozmowy o tym że warto kochać i obdarowywać miłością swoich bliskich oraz jak współcześnie wygląda miłość i czy warto kochać drugiego człowieka. Spotkanie uświetnił słodki poczęstunek przygotowany w pracowni kulinarnej Pani Iwony .

Hawaje

Chociaż zima za oknami w pełni , w naszym Domu gorąca impreza w środku zimy-karnawałowe taneczne party w stylu hawajskim. Eksplozja kolorów-kwiaty, palmy-wyjaśnienie zagadki sprzed tygodnia. która kojarzy się z przyrodą hawajską. Hawaje to również charakterystyczny taniec Hula-wyrażający kulturę polinezyjską ,opartą na pozytywnym podejściu do życia i poczuciu jedności z otaczającą nas przyrodą i światem. Dzisiaj każda z naszych Pań  mogła poczuć  tą energię i klimat hawajski. Zabawę przygotował nasz dział terapii, nie zabrakło też akcentów egzotycznych potraw i przekąsek, które przygotowała pracownia kulinarna Pani Iwony. A taniec hawajski działa bardzo pozytywnie na naszą psychikę ,ruchy Hula pozwalają uwolnić się od stresów ,napięć oraz negatywnych myśli i emocji.

Szczepienia

Nasi pracownicy, którzy wyrazili zgodę zostali już zaszczepieni przeciw Covid-19. Planowane jest szczepienie chętnych mieszkanek z naszego DPS w ostatnim tygodniu stycznia 2021 roku.

Kartki

W 2020 roku otrzymaliśmy dużo wsparcia, pomocy oraz pięknych gestów. Chcemy również podarować coś od siebie, w pracowniach terapii nasze Panie tworzą kartki dla pacjentów Zakładu /oddziału opiekuńczo leczniczego w Kostrzynie nad Odrą.

Święta

Studentki Eliza i Oliwia z ASP we Wrocławiu, które brały udział w projekcie na terenie naszego Domu :”Nierówni potrzebują siebie”, zrobiły piękną niespodziankę naszym podopiecznym, stworzyły i wysłały kartki świąteczne dla naszych Pań. Bardzo dziękujemy za tak miły gest i pamięć o naszych pensjonariuszkach

Święta coraz bliżej…

Święta coraz bliżej, to już ostatni czas by zrobić świąteczne ozdoby, stroiki, pierniki i wybrać choinkę.. 
W naszych pracowniach się tworzy cuda i cudeńka 

Szlachetna paczka

 Nie tylko my jako Dom Pomocy Społecznej otrzymujemy wsparcie, ale także dzielimy się z innymi. Tym razem to nasi pracownicy zostali darczyńcami i wzięli udział w akcji charytatywnej : ” Szlachetna paczka „. Pomagać może każdy zawsze i wszędzie. Trzeba sobie pomagać , dzięki temu ten świat się jeszcze jakoś trzyma  i to dzięki dobrym ludziom.

Mikołajki

Mikołajki za dwa dni, ale do naszego Domu już dzisaj przybył Mikołaj ze swoimi Elfami, sprawiając wiele radości i uśmiechu na twarzach naszych Pań.

Andrzejki

27.11. swoje urodziny świętowały Panie urodzone w listopadzie. W związku ze zbliżającą się wigilią Świętego Andrzeja, uroczystość była połączona z wróżbami andrzejkowymi.