Archives

now browsing by author

 

Wyjazd nad Jezioro Wielkie koło Witnicy

Korzystamy z pięknej pogody. 24.07.2018 r. grupa naszych podopiecznych pojechała nad Jezioro Wielkie koło Witnicy. Panie aktywnie korzystały z kąpieli słonecznych i wodnych.

LUBUSKIE SIŁOWNIE POD CHMURKĄ

Wykorzystujemy piękną  pogodę. Wczoraj nasze podopieczne ćwiczyły w „siłowni pod chmurką ”.

Strefa aktywności ruchowej z urządzeniami do ćwiczeń powstała na terenie naszego domu ,dzięki programowi „ LUBUSKIE SIŁOWNIE POD CHMURKĄ „ na 2017 rok w ramach współdziałania jednostek samorządu terytorialnego. Projekt został w 50% sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wielkopolskim.    Celem programu jest wspieranie promocji aktywności ruchowej, rozwoju sportu masowego oraz zapewnienie mieszkańcom aktywnego spędzania wolnego czasu. Z siłowni mogą korzystać również mieszkańcy lokalnej społeczności. Strefa rekreacji będzie w dalszym etapie rozbudowana o kolejne  elementy infrastruktury siłowni zewnętrznych.

 

Wizyta delegacji z Biura Gospodarczego i Kulturalnego TAJPEI

Dnia 29.06.2018 r odwiedziła nas delegacja z Biura Gospodarczego i Kulturalnego TAJPEI, z którym współpracujemy od trzech lat.  W spotkaniu uczestniczyli : Pan Ven-bin Shih Ambasador Tajwanu w Polsce  oraz posłanka Pani Krystyna Sibińska.

XXII Integracyjny Festyn Świętojański

22.06.2018 r. na terenie naszego domu odbył się XXII Integracyjny Festyn Świętojański. Gościliśmy u nas w imieniu Starosty Skarbnika Powiatu wraz z radnymi, Dyrektora PFRON Oddziału Lubuskiego Pana Andrzeja Gonia oraz przedstawicieli Rady Miejskiej. Podczas festynu goście mogli skorzystać z wielu atrakcji , m in. z konkursów plastycznych, sprawnościowych, zawodów saneczkarskich, malowania twarzy, pokazu makijażu z Avonu. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki motorami, dziękujemy za tą atrakcję Grupie Motocyklowej „ Village Riders” z Nowin Wielkich oraz Grupie Motocyklowej MOTO z Kostrzyna n/Odrą .

Część artystyczną uświetniły występy artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu Wielkim , uczniów ze Szkoły Podstawowej z Witnicy pod kierunkiem P. Iwony Pisarek oraz wysęp aktorów z „ Agencji Galana”. Ciekawym programem tanecznym był występ zespołu tanecznego „Simpre Latino ” pod kierownictwem Pani Anny Stadler. Gospodarze Festynu Dom Pomocy Społecznej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kamienia Wielkiego zakończyli część artystyczną występami o tematyce związanej z Nocą Świętojańską. Główną atrakcją artystyczną był koncert zespołu disco dance „ Big Sexy” z Dębna . Było dużo zabawy, emocji i wrażeń. Po tradycyjnym puszczaniu wianków, rozpoczęła się zabawa taneczna, którą poprowadził Pan Piotr Melinis.

IX Lubuski Piknik Zdrowia w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji

17.06.2018 r. delegacja z WTZ oraz mieszkanek z DPS z Kamienia Wielkiego pojechała do Drzonkowa, gdzie odbywał się IX Lubuski Piknik Zdrowia w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Podczas pikniku w plenerze, można było zrobić darmowe badania, dowiedzieć się więcej o profilaktyce nowotworowej i zdrowym stylu życia. Nie zabrakło również aktywności i zabaw sprawdzających refleks, skupienie i koordynację. Nasi uczestnicy poradzili sobie świetnie, uzyskali wysoką liczbę punktów na każdej stacji i zdobyli paszporty zdrowia. Największą liczbę punktów uzyskała nasza mieszkanka pani Czesia, uczestniczka WTZ.

Wyjazd do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl ” Ania z Zielonego Wzgórza”

05.06.2018 r. grupa naszych podopiecznych pojechała do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl ” Ania z Zielonego Wzgórza” w oparciu o adaptację – książki Lucy Maud Montgomery – autorstwa Henryki Królikowskiej –Wojtyszko i Macieja Wojtyszki z urokliwą muzyką Zbigniewa Karneckiego. Materiał przygotowany przez twórców adaptacji jest wyjątkowo udanym materiałem musicalowym, który sprawi radość i tym młodszym, jak i starszym odbiorcom sztuki. Naszym podopiecznym taka interpretacja bardzo podobała się.

Lubuska Olimpiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej 2018

W czwartek 07.06.2018 r. reprezentacja naszego domu pojechała na Lubuską Olimpiadę Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej pod patronatem Starosty Zielonogórskiego, której organizatorem był Dom Pomocy Społecznej w Trzebiechowie. Dziękujemy za dzień pozytywnych wrażeń, za emocje związane z rywalizacja sportową, za miłą atmosferę oraz za profesjonalną opiekę nad naszymi zawodniczkami.

Bieg Niepodległości – Biegaj Z Nami

30.05.2018 r. na terenie naszego domu odbył się : „ Bieg Niepodległości – Biegaj Z Nami „. W biegu uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej z Kamienia Wielkiego oraz z Dąbroszyna, uczestnicy wraz z opiekunami z Warsztatu Terapii Zajęciowej, Zakładu Aktywności Zawodowej oraz mieszkanki i pracownicy z Domu Pomocy Społecznej z Kamienia Wielkiego. Trasa o długości 2200 m rozpoczynała się przy placu na terenie naszego domu i biegła przez park, kończąc się na mecie ustawionej w części rekreacyjnej. W biegu uczestniczyło ponad 200 osób, każdy z uczestników otrzymał dyplom z numerem zajętego miejsca, który brał udział w losowaniu nagród. Młodzież oraz pozostali uczestnicy brali również udział w konkurencjach i grach sportowych przygotowanych
przez nauczyciela w-f pana Romana Miciaka. Dziękujemy za sportowy i pełen wrażeń dzień,za profesjonalną obsługę podczas biegu wolontariuszom oraz strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kamienia Wielkiego oraz Mościc.

Wyjazd na „Słowiankę”

28.05.2018 r. nasze panie pojechały w do Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego
„ Słowianka” na basen do Gorzowa Wlkp. Nasze panie skorzystały z możliwości
relaksu i odprężenia jakie oferuje część rekreacyjna kompleksu. Również
spróbowały swoich sił w pływaniu, które jest przyjemną i bezpieczną formą
rehabilitacji. Wspomaga leczenie różnych schorzeń ortopedycznych,
neurologicznych, kardiologicznych, metabolicznych. Kształtuje sylwetkę i relaksuje.

Projekt Zielona enklawa- Świat wokół nas

28.05.2018 r. na terenie naszego domu odbyły się zajęcia integracyjne w ramach Projektu „
Zielona Enklawa -Poznaj Świat wokól nas . Projekt realizowany jest z powiatowego funduszu
ochrony środowiska i ma na celu edukację ekologiczną mieszkanek DPS-u, uczestników
Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kamieniu Wielkim oraz uczniów klas integracyjnych, w
kształtowaniu aspektów odkrywczo – poznawczych środowiska przyrodniczego na terenie
Zabytkowego Parku w Kamieniu Wielkim. Dzieci ze Szkoły Podstawowej z Kamienia
Wielkiego pod opieką pani Anny Stojanowskiej uczestniczyły w prelekcji przygotowanej
przez pania Lucynę Horbejczuk oraz odwiedziły naszą ścieżkę edukacyjną , która miesci się
w parku na terenie naszego domu.