Archives

now browsing by author

 

XXIII Integracyjny Festyn Świętojański

XXIII Integracyjny Festyn Świętojański za nami . Pomimo afrykańskich temperatur 14.06.2019 roku, frekwencja dopisała, nie zabrakło delegacji Domów Pomocy Społecznej, WTZ, Dziennych Domów Pomocy Społecznej , Stowarzyszeń, Uniwersytetu Trzeciego Wieku ,społeczności lokalnej , delegacji gmin i ośrodków oraz przyjaciół. Dziękujemy sponsorom, naszej Pani Dyrektor Julicie Karasińskiej, całemu zespołowi i wszystkim pracownikom, przyjaciołom oraz ludziom dobrej woli, grupie Village Riders, służbom mundurowym , Sołectwu, Gminie ,dzięki którym po raz kolejny mogliśmy się spotkać. Festyn to impreza cykliczna z tradycjami, wspaniała integracja, spotkanie z osobami niepełnosprawnymi, lepsze poznanie problemów i trudności, z którymi borykają się na co dzień , to również atmosfera miłości i radości. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i dobrą zabawę. Zapraszamy na fotorelację z tego spotkania.

Pielgrzymka do Rokitna

12.06.2019 r. grupa naszych podopiecznych pojechała na Diecezjalną Pielgrzymkę Chorych z Niepełnosprawnościami do Sanktuarium Maryjnego w Rokitnie. Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej, następnie odbyła się katecheza oraz Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Po uroczystościach Panie udały się na program artystyczny dedykowany Osobom Chorym.

Dzień sportu

31.05.2019 r. reprezentacja naszego Domu brała udział w Dniu Sportu, połączonego z akcją- Cała  Polska Biega, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową  im. Orła Białego z Kamienia Wielkiego. Oprócz tras biegowych i Nordic Walking, nasze podopieczne brały udział w różnych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez szkołę. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość spędzenia aktywnie czasu podczas tej imprezy.

Festyn w Bad Freienwalde

W niedzielę 26.05. 2019 r. delegacja naszego Domu uczestniczyła w 163 Festynie w Bad Freienwalde w Niemczech. Hasło przewodnie tegorocznego spotkania : „ SUCHE FRIEDEN UND JAGE IHM NACH ! „ PSALM 34,15 ( Odstąp od złego,czyń dobro, szukaj pokoju, idź za nim ). Impreza odbyła się w plenerze, oprócz atrakcji kulinarnych dla uczestników przygotowane były gry i zabawy. Jest to cykliczny festyn , na który jeździmy w ramach współpracy z Fundacją Stephanus stiftung waldhaus Bad Freienwalde.

XV Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

22.05.2019 r. reprezentacja naszego Domu uczestniczyła w XV OBCHODACH  MIĘDZYNARODOWEGO  DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH w Skwierzynie, których organizatorem było Stowarzyszenie „ Nasz Dom” , Dom Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skwierzynie. Obchody mają charakter olimpiady sportowej, obejmują przemarsz zawodników, powitanie, apel olimpijski, zapalenie znicza olimpijskiego oraz część sportową , składającą się z konkurencji sportowo-rekreacyjnych. Celem imprezy jest propagowanie sportu i kultury fizycznej w środowisku osób niepełnosprawnych, integracja ze środowiskiem osób pełnosprawnych, promowanie idei równych szans osób z niepełnosprawnością. Atmosfera i walka sportowa trwała do ostatniej minuty regulaminowej trwania zawodów.. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w obchodach oraz za niepowtarzalny klimat tego spotkania.

Spotkanie członków Stowarzyszenia Dyrektorów Pomocy Społecznej.

Dnia 20.05.2019 r. na terenie naszego Domu odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia  Dyrektorów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego . W obradach uczestniczyli Pani Grażyna Jelska Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Ks. Tomasz Duszczak Diecezjalny Duspasterz Chorych i Służby Zdrowia oraz Dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej Woj. Lubuskiego . Spotkanie odbyło się w celu analizy aktualnych problemów w pomocy społecznej ze szczególnym uwzględnieniem domów pomocy społecznej.

Obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy.

12.05.2019 roku nasze podopieczne  pojechały do Gorzowa Wlkp.  na obchody  „ Międzynarodowego Dnia Inwalidy z kulturą myśliwską „ , której organizatorem było Koło Łowieckie „ Dzik” ze Słońska.  W spotkaniu brały udział osoby niepełnosprawne z Polski i Niemiec, jest to impreza plenerowa, kulturalno-artystyczno – sportowa o tematyce myśliwskiej. Celem jest integracja polsko-niemiecka  osób niepełnosprawnych , zapoznanie tych osób z kulturą łowiecką zarówno w Polsce jak i Niemczech, krzewienie tolerancji , przełamywanie barier mentalnych, kulturowych i społecznych.  Nie zabrakło konkursów karaoke, plastycznych, przyrodniczych.  Atrakcją towarzyszącą był występ muzyka disco Fishera.

Ognisko integracyjne.

12 kwietnia br.  na terenie naszego Domu odbyło się ognisko integracyjne, w którym uczestniczyli : Osadzeni z Zakładu Karnego w Gorzowie Wielkopolskim wraz z opiekunem Panem Piotrem Melinisem, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzozowcu z terapeutami, uczestnicy WTZ i ZAZ z Kamienia Wielkiego oraz nasze podopieczne. Chociaż dzisiejszy dzień do ciepłych nie należał, to atmosfera była gorąca i humor dopisywał. Rozgrzewało ognisko, muzyka i ciepły posiłek . Oprócz kiełbasek i ciasta uczestnicy mogli skosztować bigosu i białej kiełbasy przywiezionej przez osadzonych oraz wypieków zrobionych przez uczestników ŚDS z Brzozowca. Ognisko było połączone z urodzinami naszych jubilatek z kwietnia. Ponadto uczestnicy z Brzozowca podarowali naszym paniom zrobione na zajęciach tulipany. Dziękujemy za spotkanie w tak radosnej atmosferze.

Wiosenne prace

Czas na wiosenne porządki i łapanie pierwszych promieni słonecznych. Dzisaj  grupa pań z terapeutami zajęła się  wiosennymi pracami – czyszczeniem  donic i sadzeniem kwiatów, porządkowaniem rabataek. Dziękujemy za piękne kwiaty Gospodarstwu Ogrodniczemu  Kaczmarek Krzysztof z Witnicy. I zrobiło się pięknie, a ruch na powietrzu to doskonała forma poprawy naszej kondycji. A pogoda wręcz zachęca do takich zajęć.

Zajęcia sportowe na powietrzu

Sezon wiosennej aktywności na powietrzu otwarty . Spacery Nordic Walking oraz gry i zabawy  na naszej siłowni pod chmurką ruszyły, ładna pogoda i cieplejsze dni sprzyjają aktywności i dbaniu o naszą kondycję fizyczną. Pierwsze zajęcia zaczęła  grupa pracowników, potem  nasze  podopieczne.  Chętnych do ćwiczeń  na siłowni zapraszamy   codziennie. Różne grupy, różne formy- jeden cel ,a najważniejszy uśmiech i radość na twarzach naszych podopiecznych oraz  zdrowie.