Autor: admin

Aktywność w plenerze

Aktywnie wykorzystujemy piękną pogodę. Ruch w plenerze wzmacnia  naszą kondycję, dotlenia, to świetna kuracja odmładzająca…

Grant w ramach projektu grantowego dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „EGIDA”

Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim w okresie maj-październik 2020 r.  realizuje grant w ramach projektu grantowego dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „EGIDA”

Celem powierzenia Grantu jest wsparcie naszego Domu na rzecz ograniczenia skutków wystąpienia choroby COVID-19. W ramach działań projektowych zostanie zakupiony sprzęt monitorujący i zapewniający bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców podejrzanych o zakażenie oraz środki ochrony indywidualnej.

Wysokość powierzonego grantu:  151 925,00 zł

COVID-19

Dziękujemy pierwszemu zespołowi za wielogodzinną i wielodniową pracę w trudnych warunkach, że pomimo zmęczenia  daliście radę i świetnie się spisaliście. Bezpieczeństwo, zdrowie nasze i podopiecznych najważniejsze. Pierwszy etap zakończony, jutro wchodzi drugi zespół.

Pomoc ITC Poland Kostrzyn

Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim dziękuję i wdzięczność swoją wyraża za przekazane środki higieniczne firmie ITC Poland Kostrzyn.  Dziękujemy za wsparcie i pomoc w tak trudnych czasach.

Praca w ciężkich czasach …

Pomimo sytuacji zagrożenia epidemiologicznego nasz zespół pracuje na najwyższych obrotach, nie możemy zostawić naszych podopiecznych bez opieki jesteśmy jednostką całodobową, specyfika naszej pracy nie pozwala na zdalne jej wykonywanie. Musimy podołać ogromnemu wyzwaniu logistycznemu. Codziennie wykonujemy naszą pracę z zachowaniem procedur bo bezpieczeństwo, zdrowie nasze i naszych podopiecznych jest najważniejsze. Dziękujemy wszystkim pracownikom za zaangażowanie się i trwanie na posterunku. Dziękujemy administracji, która w ostatnim czasie została zmuszona do dodatkowych obowiązków i stała się naszym sztabem kryzysowym. Dziękujemy działowi medycznemu za odpowiedzialność i poświęcenie. Dziękujemy paniom stylistkom, paniom od zabiegów pielęgnacyjnych i kąpielowym, paniom pokojowym, paniom opiekunkom, terapeutom, pani psycholog, pracownikom socjalnym, pracownikom technicznym za pracę w trudnych warunkach w jakich przyszło się nam zmierzyć w obecnym czasie. Dziękujemy również firmie Catering PoMoc z Gorzowa Wlkp. za codzienne na czas dostarczanie posiłków dla naszych podopiecznych.

Szkolenie

W dniu 18-02 oraz 19-02-2020 roku odbyło się na terenie naszego Domu szkolenie o tematyce : „ PRAWA MIESZKAŃCA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ ”, przeprowadzone przez psychologa. Materiał obejmował szeroki wachlarz podstaw prawnych statusu mieszkańca, jego praw i obowiązków , jak również podstawy funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej , relacji interpersonalnych podopiecznych oraz pracowników w oparciu o przepisy. Szkolenia takie są obowiązkowe i powinny być przeprowadzane raz na dwa lata.

Wyjazd do biblioteki

18.02.2020 roku kolejna grupa pojechała do biblioteki w Dębnie , na cykl spotkań ; Czytanie na głos . Dziękujemy pracownikom Biblioteki w Dębnie za kolejny rok współpracy i wsparcia osób niepełnosprawnych i ich potrzeb.

Koncert walentynkowy

Dzisiaj 14 lutego 2020 roku „ Święto miłości „ a w naszym Domu odbył się z tej okazji koncert walentynkowy. Zabrzmiały znane utwory kinowe o tematyce miłosnej, m in. „ W małym kinie”, „Jak za dawnych lat”, „ Ja nie mam co na siebie włożyć” czy „ Odrobinę szczęścia w miłości”. Zaprzyjaźnieni muzycy w składzie : śpiew -Beata Gramza, flet- Barbara Sawińska , pianino- Michał Grabowski poprowadzili nasze podopieczne w podroż wspomnień, w świat miłości i przyjaźni oraz nieco w nostalgiczny klimat utworami : „ Ta ostatnia niedziela”. „ Miłość wszystko wybaczy” czy „ Tango Milonga”. Występ jak zawsze wywołał uśmiech i zadowolenie naszych Pań, a miłość niejedno imię ma ……

Dzień Babci w naszym DPS

22.01.2020 r z okazji Dnia Babci odwiedziły nasz Dom dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego z Kamienia Wielkiego. W części artystycznej dzieci zaprezentowały piosenki oraz wiersze , następnie rozdały laurki z życzeniami. Kolejna niespodzianka, to słodki poczęstunek przygotowany przez nauczycieli , panie dyrektorki i całe grono pedagogiczne dla naszych podopiecznych. Dziękujemy za pamieć i wspaniałą inicjatywę uczniom,nauczycielom oraz pani dyrektor Małgorzacie Szymaszek.

Wystawa w zakładzie radioterapii w Gorzowie

10.01.2020 r została wyeksponowana kolejna wystawa prac w Ośrodku Radioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Tym razem obrazy i prace powstałe podczas projektu „Inni tacy sami”, który miał miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim przy współpracy studentów i wykładowców z ASP z Wrocławia.