Archives

now browsing by author

 

Wyjazd do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl ” Ania z Zielonego Wzgórza”

05.06.2018 r. grupa naszych podopiecznych pojechała do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl ” Ania z Zielonego Wzgórza” w oparciu o adaptację – książki Lucy Maud Montgomery – autorstwa Henryki Królikowskiej –Wojtyszko i Macieja Wojtyszki z urokliwą muzyką Zbigniewa Karneckiego. Materiał przygotowany przez twórców adaptacji jest wyjątkowo udanym materiałem musicalowym, który sprawi radość i tym młodszym, jak i starszym odbiorcom sztuki. Naszym podopiecznym taka interpretacja bardzo podobała się.

Lubuska Olimpiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej 2018

W czwartek 07.06.2018 r. reprezentacja naszego domu pojechała na Lubuską Olimpiadę Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej pod patronatem Starosty Zielonogórskiego, której organizatorem był Dom Pomocy Społecznej w Trzebiechowie. Dziękujemy za dzień pozytywnych wrażeń, za emocje związane z rywalizacja sportową, za miłą atmosferę oraz za profesjonalną opiekę nad naszymi zawodniczkami.

Bieg Niepodległości – Biegaj Z Nami

30.05.2018 r. na terenie naszego domu odbył się : „ Bieg Niepodległości – Biegaj Z Nami „. W biegu uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej z Kamienia Wielkiego oraz z Dąbroszyna, uczestnicy wraz z opiekunami z Warsztatu Terapii Zajęciowej, Zakładu Aktywności Zawodowej oraz mieszkanki i pracownicy z Domu Pomocy Społecznej z Kamienia Wielkiego. Trasa o długości 2200 m rozpoczynała się przy placu na terenie naszego domu i biegła przez park, kończąc się na mecie ustawionej w części rekreacyjnej. W biegu uczestniczyło ponad 200 osób, każdy z uczestników otrzymał dyplom z numerem zajętego miejsca, który brał udział w losowaniu nagród. Młodzież oraz pozostali uczestnicy brali również udział w konkurencjach i grach sportowych przygotowanych
przez nauczyciela w-f pana Romana Miciaka. Dziękujemy za sportowy i pełen wrażeń dzień,za profesjonalną obsługę podczas biegu wolontariuszom oraz strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kamienia Wielkiego oraz Mościc.

Wyjazd na „Słowiankę”

28.05.2018 r. nasze panie pojechały w do Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego
„ Słowianka” na basen do Gorzowa Wlkp. Nasze panie skorzystały z możliwości
relaksu i odprężenia jakie oferuje część rekreacyjna kompleksu. Również
spróbowały swoich sił w pływaniu, które jest przyjemną i bezpieczną formą
rehabilitacji. Wspomaga leczenie różnych schorzeń ortopedycznych,
neurologicznych, kardiologicznych, metabolicznych. Kształtuje sylwetkę i relaksuje.

Projekt Zielona enklawa- Świat wokół nas

28.05.2018 r. na terenie naszego domu odbyły się zajęcia integracyjne w ramach Projektu „
Zielona Enklawa -Poznaj Świat wokól nas . Projekt realizowany jest z powiatowego funduszu
ochrony środowiska i ma na celu edukację ekologiczną mieszkanek DPS-u, uczestników
Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kamieniu Wielkim oraz uczniów klas integracyjnych, w
kształtowaniu aspektów odkrywczo – poznawczych środowiska przyrodniczego na terenie
Zabytkowego Parku w Kamieniu Wielkim. Dzieci ze Szkoły Podstawowej z Kamienia
Wielkiego pod opieką pani Anny Stojanowskiej uczestniczyły w prelekcji przygotowanej
przez pania Lucynę Horbejczuk oraz odwiedziły naszą ścieżkę edukacyjną , która miesci się
w parku na terenie naszego domu.

Festyn w Bad Freienwalde

27 maja 2018r. delegacja naszego Domu wzięła udział w 162 rocznicy powstania Waldhaus w Bad Freinewalde oraz  w dniach otwartych Fundacji Stepnahus. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w obrządku ewangelickim, które poprowadziła Pani Pastor Barbara Kohel.Motywem przewodnim tegorocznego święta było motto: Wszystkiego dobrego prosto z serca.Główną atrakcją festynu był koncert Schultzendorfer Blasorchester – 25 osobowej orkiestry.

XIV Obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

W dniu 10.05.2018 r.  reprezentacja naszego domu brała udział w XIV Obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez DPS, Stowarzyszenie „ Nasz Dom” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skwierzynie. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestnictwa. Za niepowtarzalną atmosferę tej imprezy, za propagowanie zdrowego ruchu i sportu w środowisku osób niepełnosprawnych, za integrację , za wspaniałe występy lokalnych artystów.

Wernisaż w Bibliotece w Zielonej Górze

08.05.2018 r. Wernisaż w Bibliotece w Zielonej Górze… — Wystawa prac z „ Portretu Kobiety „ w Wojewódzkiej  i Miejskiej Bibliotece Publicznej  im. C. Norwida w Zielonej Górze.

Oficjalne otwarcie Zakład Aktywności Zawodowej w Kamieniu Wielkim

W województwie lubuskim zainaugurował działalność kolejny Zakład Aktywności Zawodowej. 23 kwietnia 2018 roku w Kamieniu Wielkim k. Witnicy odbyło się uroczyste otwarcie nowego ZAZ.  Powstanie Zakładu na terenie naszego domu było możliwe dzięki polsko-niemieckiej Fundacji Stephanus, a także dofinansowaniu ze środków PFRON oraz przy udziale Samorządu Województwa Lubuskiego.  Zakład prowadzi pralnię przemysłową, która świadczy usługi dla domów pomocy społecznej, szpitali i hoteli. Funkcjonowanie ZAZ koordynuje Fundacja Stephanus ze Szczecina, która na jego potrzeby wyremontowała i przystosowała duży budynek gospodarczy stojący na działce przy Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim. Zgodnie z umową z powiatem gorzowskim przez 30 lat obiekt będzie użytkowany przez fundację. Wartą ponad 4 mln zł inwestycję fundacja przeprowadziła przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Starania o dofinansowanie trwały kilka lat. PFRON dołożył około połowy potrzebnych pieniędzy. W uroczystości udział wzięli m.in. prezes Zarządu Fundacji Maciej Korczyński, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim Julita Karasińska, kierownik ZAZ Kinga Guranowska, wicemarszałek Województwa Lubuskiego Romuald Gawlik, starosta gorzowski Małgorzata Domagała,  a także dyrektor Oddziału Lubuskiego PFRON Andrzej Gonia. W imieniu Wojewody była również dyrektor wydziału polityki społecznej Grażyna Jelska oraz dyrektor ROPS w Zielonej Górze Jakub Piosik.

Wizyta w niemieczech

Dnia 13.04.2018 r. delegacja naszego domu pojechała do Niemiec na uroczyste otwarcie sezonu przez Fundację Stephanus, które odbyło się w miejscowości Strausberg w Domu kultury. Pastor Torsten Silberbach kolejny raz otworzył rok działalności Fundacji, przedstawił osiągnięcia z roku poprzedniego i perspektywę na przyszłość.  Motyw przewodni tegorocznego spotkania : „ Życzę Tobie wszystkiego dobrego z całego serca „. Uroczystość uświetnił występ Teatru Improwizacji. Był to cykl przedstawień do wypowiedzianych słów związanych z tematyką spotkania, wypowiadanych przez widownię ,która była integralną częścią spektaklu.