Archives

now browsing by author

 

Zakończenie projektu Inni tacy sami-plenerowy wypał. 2019

Zakończenie projektu “ Inni tacy sami “ plenerowy wypał ceramiki,pożegnanie studentów z ASP z Wrocławia i prace, które powstały podczas tych kilku niesamowitych i twórczych dni.

Ceramicy i kolejny etap projektu

Od 04.10. 2019 r. rozpoczął się kolejny etap projektu „Inni tacy sami”, grupa ceramików z ASP z Wrocławia i nasze podopieczne, zaangażowane w pracę z gliną, farbą i płótnem, nowe relacje poznanie się poprzez sztukę dwóch różnych światów.. W pracowniach powstają dzieła i te większe, i mniejsze. Przy współpracy ze studentami z ASP z Wrocławia nasze podopieczne mogą tworzyć swoje prace, ile tylko starczy wyobraźni i chęci.

Pożegnanie rzeźbiarzy, przywitanie ceramików

04.10.2019 zakończył się pierwszy etap projektu, ostatni montaż prac i pożegnanie grupy rzeźbiarzy z ASP z Wrocławia i przywitanie kolejnej grupy tym razem studentów z Wydziału Ceramiki i Szkła z nauczycielami prof. Krzysztofem Rozpondkiem oraz as. Rytisem Konstantinaviciusem.

Projekt ” Inni tacy sami”

Od 23.09.2019 r. na terenie naszego Domu ruszył projekt pt. „ Inni tacy sami”. Jest to kontynuacja poprzednich projektów, innowacyjnej formy eksperymentu, terapii poprzez sztukę. Cel projektu zakłada integrację różnorodnych środowisk, stworzenie możliwości wielokierunkowego oddziaływania, potrzeby bliskości i partnerstwa ,a sztuka stanowi platformę, na której spotykają się z pozoru odległe od siebie światy. Od poniedziałku rozpoczął się plener rzeźbiarski, w którym biorą udział studenci Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia z Wydziału Malarstwa i Rzeźby , kierunek Rzeźba, pod kierownictwem dr Andrzeja Kosowskiego oraz mgr Dariusza Nowaka. Nasze Panie mogą codziennie obserwować jak kawałek drewna dostaje nowe życie, formę i kształt, jakie narzędzia się stosuje i technikę obróbki drzewa.

Gala wręczenia nagród XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego : „ Sztuka Osób Niepełnosprawnych „

W dniu dzisiejszym delegacja naszego Domu i WTZ pojechała do Gorzowa Wielkopolskiego na Galę wręczenia nagród XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego : „ Sztuka Osób Niepełnosprawnych „ – etap wojewódzki. W kategorii : Malarstwo i witraż , II miejsce zdobyła nasza podopieczna Pani Elżbieta Mach pracą pt. „ Moja Japonia”. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała nasza Pani Grażyna Orkisz pracą pt. „ Egipt”. . W kategorii Rzeźba kameralna i płaskorzeźba , II miejsce zajęła nasza podopieczna, uczestniczka WTZ w Kamieniu Wielkim Pani Janina Galińska pracą pt. :” Życie w błękicie”. Gratulujemy naszym zwycięzcom oraz instruktorom pracowni, w których prace powstały.

Wycieczka do Pogorzelicy

W sobotę 14.09.2019 r. nasze pensjonariuszki pojechały nad morze do Pogorzelicy. Wrześniowa pogoda nad Bałtykiem sprzyjała relaksowi i wypoczynkowi. Oprócz walorów zdrowotnych Panie też chętnie skorzystały z atrakcji kulinarnych . Był czas również na drobne zakupy (pamiątki, kartki itp.).

XXVI Festiwal Form Artystycznych DPS Tursk 2019

Dnia 13.09.2019 r. nasze Panie tworzące zespół ” Ale Babki” brały udział w XXVI Festiwalu Form Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego Tursk 2019 . Tegoroczne hasło festiwalu : ” Wszystko mi mówi,że mnie ktoś pokochał”. Nasze Panie pod kierownictwem Pani Iwony i przy współpracy działu terapii, startowały w kategorii zespołów teatralno-tanecznych , z przepiękną etiudą o miłości.

Wystawa prac z projektów w Ośrodku Radioterapii w Gorzowie Wlkp.

Od dnia 13.09.2019 r w niedawno otwartym Ośrodku Radioterapii w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Dekerta 1 , będzie można obejrzeć wystawę przedstawiającą prace wykładowców oraz studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim . Prace powstały w ramach realizowanych projektów na terenie naszego Domu w 2017 i 2018 roku, pt. „ Portret Kobiety” oraz  „ Nierówni potrzebują siebie ”. Przeprowadzone projekty to innowacyjna forma eksperymentu, terapii poprzez sztukę . Beneficjentami były osoby chore psychicznie z Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim, projekty polegające na przemianie mieszkańców DPS w obiekt zainteresowania artystycznego.

Dożynki w Kamieniu Wielkim

Dnia 07.09.2019 delegacja naszego Domu uczestniczyła w Świecie Plonów, organizowanego przez Sołectwo i Koło Gospodyń z Kamienia Wielkiego.

Pożegnanie lata 2019

Dnia 29.08.2019 Się działo u nas… Pożegnanie lata, biesiada, urodziny miesiąca, osadzeni z Zakładu Karnego z Gorzowa Wielkopolskiego , Caritas z Nowogardu, kapela podwórkowa: KRYZYS, nasze podopieczne i uczestnicy WTZ z Kamienia Wielkiego… Biesiada, dobra strawa i zabawa…