Archives

now browsing by author

 

Ognisko integracyjne.

12 kwietnia br.  na terenie naszego Domu odbyło się ognisko integracyjne, w którym uczestniczyli : Osadzeni z Zakładu Karnego w Gorzowie Wielkopolskim wraz z opiekunem Panem Piotrem Melinisem, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzozowcu z terapeutami, uczestnicy WTZ i ZAZ z Kamienia Wielkiego oraz nasze podopieczne. Chociaż dzisiejszy dzień do ciepłych nie należał, to atmosfera była gorąca i humor dopisywał. Rozgrzewało ognisko, muzyka i ciepły posiłek . Oprócz kiełbasek i ciasta uczestnicy mogli skosztować bigosu i białej kiełbasy przywiezionej przez osadzonych oraz wypieków zrobionych przez uczestników ŚDS z Brzozowca. Ognisko było połączone z urodzinami naszych jubilatek z kwietnia. Ponadto uczestnicy z Brzozowca podarowali naszym paniom zrobione na zajęciach tulipany. Dziękujemy za spotkanie w tak radosnej atmosferze.

Wiosenne prace

Czas na wiosenne porządki i łapanie pierwszych promieni słonecznych. Dzisaj  grupa pań z terapeutami zajęła się  wiosennymi pracami – czyszczeniem  donic i sadzeniem kwiatów, porządkowaniem rabataek. Dziękujemy za piękne kwiaty Gospodarstwu Ogrodniczemu  Kaczmarek Krzysztof z Witnicy. I zrobiło się pięknie, a ruch na powietrzu to doskonała forma poprawy naszej kondycji. A pogoda wręcz zachęca do takich zajęć.

Zajęcia sportowe na powietrzu

Sezon wiosennej aktywności na powietrzu otwarty . Spacery Nordic Walking oraz gry i zabawy  na naszej siłowni pod chmurką ruszyły, ładna pogoda i cieplejsze dni sprzyjają aktywności i dbaniu o naszą kondycję fizyczną. Pierwsze zajęcia zaczęła  grupa pracowników, potem  nasze  podopieczne.  Chętnych do ćwiczeń  na siłowni zapraszamy   codziennie. Różne grupy, różne formy- jeden cel ,a najważniejszy uśmiech i radość na twarzach naszych podopiecznych oraz  zdrowie.

Czytnie na głos w Bibliotece Publicznej w Dębnie

26.03.2019 r grupa naszych pań uczestniczyła w kolejnym cyklu spotkanń : . Panie słuchają ostatni tom „ Dwie Milości ” Marii Nurowskiej cyklu powieściowego, na który składają się także „Imię twoje” i „Podróż do Lwowa”. To poruszający portret ludzi zmuszanych przez los do ciągłej walki o siebie, swoich najbliższych i swój kraj, uwikłanych w konflikty polityczne na Ukrainie oraz zmagających się z osobistymi dramatami i wspomnieniami z tragicznej przeszłości. Jednak przede wszystkim to opowieść o wielkiej sile i sprawczej mocy miłości możliwej dzięki niezachwianej wierze w drugiego człowieka.

Dzień Kobiet

Dnia 08.03.2019 r. nasze podopieczne obchodziły Dzień Kobiet połączony z urodzinami jubilatek z marca. Jednak największą niespodzianką była wizyta osadzonych z Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp . Pan Piotr Melinis ze swoimi podopiecznymi wręczył slodkie upominki oraz poprowadził to spotkanie. Więźniowie przygotowali kolejną niespodziankę : nagrali film, w którym recytowali wiersze naszej Pani Danuty. Piękny krajobraz ( jezioro Glinik k/Deszczna) oraz podkład muzyczny i recytacja w wykonaniu Pana Tadeusza i Tomasza oraz piosenka zaśpiewana przez muzyka Pana Wojtka zrobiły ogromne wrażenie na naszych paniach.

Dzień Kobiet w sołectwie

Dnia 07.03.2019 r. delegacja naszych Pań uczestniczyła w obchodach Święta Kobiet, które miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Kamieniu Wielkim. Organizatorem była Rada Sołecka oraz mieszkańcy . Podczas tego spotkania zostały zaprezentowane obrazy i ceramika-prace powstałe podczas  projektu „ Portret Kobiety „ 2018 r. oraz pleneru artystycznego pt. ” Nierówni potrzebują siebie”, który miał miejsce w dniach 24.09.-14.10.2019 na terenie naszego domu. W czasie tego spotkania odbyła się również recytacja wierszy autorstwa naszej Pani Danuty.

Zajęcia integracyjno-sportowe w Szkole Podstawowej Nr 1 w Witnicy

20.02.2019 r. nasze podopieczne oraz uczestnicy WTZ z Kamienia Wielkiego uczestniczyli w zajęciach integracyjno-sportowych w Szkole Podstawowej Nr 1 w Witnicy. Po feriach ruszył kolejny cykl  zajęć, których  tradycja  sięga już kilkunastu lat. Dziękujemy za kolejne spotkanie, podczas którego jes dużo pozytywnej energii, zdrowego ruchu i uśmiechu.

Zabawa walentynkowa

13.02.2019 r. na terenie naszego Domu odbyła się zabawa taneczna tematycznie powiązana ze Świętem Zakochanych, w której brali udział zaproszeni mieszkańcy z Domów Pomocy Społecznej z Rokitna, Szczawna , Piłki oraz nasze panie. Zabawę poprowadził DJ Pan Piotr Melinis. W trakcie zabawy odbyły się również urodziny naszych jubilatek z miesiąca luty.

Wyjazd do kina

06.02.2019 r. nasze podopieczne pojechały do kina Helios na komedię pt. :”Miszmasz -czyli kogiel mogel 3″. Wizyta w kinie oraz kontynuacja kultowego filmu, spodobała się naszym paniom.

Prezentacja projektu ” Nierówni Potrzebują Siebie”

Dnia 29.01.2019 r w Publicznej Bibliotece w Dębnie przedstawiliśmy mieszkańcom , uczestniczkom „ Klubu Książki” oraz uczestnikom WTZ z Dębna- Projekt ” Nierówni Potrzebują Siebie”, który jest efektem spotkań studentów z Wrocławia, więźniów z Zakładu Karnego w Gorzowie z mieszkankami Domu Pomocy w Kamieniu Wielkim. Widowni został zaprezentowany film, który powstał podczas projektu, wiersze naszej Pani Danuty połączone z etiudą muzyczną oraz odczytane zostały fragmenty listu napisanego po projekcie przez jednego z osadzonych. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, rozmowami z uczestniczkami projektu. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość podzielenia się wrażeniami z tego wydarzenia.