Kategoria: Wydarzenia

Szkolenie

W dniu 18-02 oraz 19-02-2020 roku odbyło się na terenie naszego Domu szkolenie o tematyce : „ PRAWA MIESZKAŃCA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ ”, przeprowadzone przez psychologa. Materiał obejmował szeroki wachlarz podstaw prawnych statusu mieszkańca, jego praw i obowiązków , jak również podstawy funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej , relacji interpersonalnych podopiecznych oraz pracowników w oparciu o przepisy. Szkolenia takie są obowiązkowe i powinny być przeprowadzane raz na dwa lata.

Wyjazd do biblioteki

18.02.2020 roku kolejna grupa pojechała do biblioteki w Dębnie , na cykl spotkań ; Czytanie na głos . Dziękujemy pracownikom Biblioteki w Dębnie za kolejny rok współpracy i wsparcia osób niepełnosprawnych i ich potrzeb.

Koncert walentynkowy

Dzisiaj 14 lutego 2020 roku „ Święto miłości „ a w naszym Domu odbył się z tej okazji koncert walentynkowy. Zabrzmiały znane utwory kinowe o tematyce miłosnej, m in. „ W małym kinie”, „Jak za dawnych lat”, „ Ja nie mam co na siebie włożyć” czy „ Odrobinę szczęścia w miłości”. Zaprzyjaźnieni muzycy w składzie : śpiew -Beata Gramza, flet- Barbara Sawińska , pianino- Michał Grabowski poprowadzili nasze podopieczne w podroż wspomnień, w świat miłości i przyjaźni oraz nieco w nostalgiczny klimat utworami : „ Ta ostatnia niedziela”. „ Miłość wszystko wybaczy” czy „ Tango Milonga”. Występ jak zawsze wywołał uśmiech i zadowolenie naszych Pań, a miłość niejedno imię ma ……

Dzień Babci w naszym DPS

22.01.2020 r z okazji Dnia Babci odwiedziły nasz Dom dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego z Kamienia Wielkiego. W części artystycznej dzieci zaprezentowały piosenki oraz wiersze , następnie rozdały laurki z życzeniami. Kolejna niespodzianka, to słodki poczęstunek przygotowany przez nauczycieli , panie dyrektorki i całe grono pedagogiczne dla naszych podopiecznych. Dziękujemy za pamieć i wspaniałą inicjatywę uczniom,nauczycielom oraz pani dyrektor Małgorzacie Szymaszek.

Wystawa w zakładzie radioterapii w Gorzowie

10.01.2020 r została wyeksponowana kolejna wystawa prac w Ośrodku Radioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Tym razem obrazy i prace powstałe podczas projektu „Inni tacy sami”, który miał miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim przy współpracy studentów i wykładowców z ASP z Wrocławia.

Koncert świąteczny

Dnia 08.01.2020 r. odbył się w naszym Domu koncert o tematyce świątecznej.
WYKONAWCY :
WOKAL BEATA GRAMZA
PIANO MICHAŁ GRABOWSKI
FLET BARBARA HORYD
Jak zawsze muzycy przenieśli nas w inny świat, występ został przyjęty gromkimi brawami i uśmiechem na twarzach naszych podopiecznych. Repertuar obejmował znane polskie kolędy, ale nie tylko ,a na zakończenie zabrzmiała skoczna, góralska kolęda „ Gore gwiazda Jezusowi ”. Nasze Panie chętnie włączały się do wspólnego śpiewania. Dziękujemy muzykom za kolejny piękny koncert.

Podwójna wizyta

14.12.2019 r. mieliśmy podwójne odwiedziny, przyjechali do nas goście z Holandii z Mikołajem oraz Czarnymi Piotrusiami oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej NR 1 z Witnicy. Nasze podopieczne dostały słodkie upominki oraz pluszowe maskotki, a z uczniami wspólnie dekorowały podarowana choinkę. Dziękujemy za pamieć i kilkuletnia tradycję tych przedświątecznych spotkań.

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej z Kamienia Wielkiego

13.12.2019 r. odwiedzili nas uczniowie z kl. IV wraz z wychowawcą Panią Anną Baran ze Szkoły Podstawowej z Kamienia Wielkiego. . W sali terapii : Zaścianek -odbyły się wspólne zajęcia plastyczne. Nasze Panie bardzo lubą taką formę zajęć a młodzież chętnie współpracuje i ma inne spojrzenie na niepełnosprawność, wszyscy jesteśmy tacy sami, mamy takie same potrzeby,uczucia, emocje…

Wernisaz wystawy fotograficznej Romana Czarneckiego w Zielonej Górze

10 .XII. 2019r. delegacja z naszego Domu pojechała do Zielonej Góry na Wernisaż wystawy fotograficznej pt . :”ZA KULISAMI Kabaret Monte Verde” w obiektywie Romana Czarneckiego. Monte Verde to zespół działający przy Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. A wystawa jest próbą ukazania wysiłku i ogromu pracy członków tego zespołu-aktorów amatorów w przygotowanie występów scenicznych . Monte Verde obchodzi w 2019 roku 25-lecie działalności, a wystawa obejmuje jedynie okresy twórczości Zespołu , których autor fotografii był bezpośrednim uczestnikiem.

Wyjazdy do kina

05.12. 2019 r. jedna grupa naszych Pań pojechała do Kina Helios w Gorzowie Wielkopolskim na seans pt. „Magiczne Święta Ewy”, to też okazja do odwiedzenia Galerii Ascany.  A 11.12. 2019 druga grupa wraz z uczestnikami  WTZ pojechała  na film pt. „Jak poślubić milionera”