Wydarzenia

now browsing by category

 

Wycieczka do Pogorzelicy

W sobotę 14.09.2019 r. nasze pensjonariuszki pojechały nad morze do Pogorzelicy. Wrześniowa pogoda nad Bałtykiem sprzyjała relaksowi i wypoczynkowi. Oprócz walorów zdrowotnych Panie też chętnie skorzystały z atrakcji kulinarnych . Był czas również na drobne zakupy (pamiątki, kartki itp.).

XXVI Festiwal Form Artystycznych DPS Tursk 2019

Dnia 13.09.2019 r. nasze Panie tworzące zespół ” Ale Babki” brały udział w XXVI Festiwalu Form Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego Tursk 2019 . Tegoroczne hasło festiwalu : ” Wszystko mi mówi,że mnie ktoś pokochał”. Nasze Panie pod kierownictwem Pani Iwony i przy współpracy działu terapii, startowały w kategorii zespołów teatralno-tanecznych , z przepiękną etiudą o miłości.

Wystawa prac z projektów w Ośrodku Radioterapii w Gorzowie Wlkp.

Od dnia 13.09.2019 r w niedawno otwartym Ośrodku Radioterapii w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Dekerta 1 , będzie można obejrzeć wystawę przedstawiającą prace wykładowców oraz studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim . Prace powstały w ramach realizowanych projektów na terenie naszego Domu w 2017 i 2018 roku, pt. „ Portret Kobiety” oraz  „ Nierówni potrzebują siebie ”. Przeprowadzone projekty to innowacyjna forma eksperymentu, terapii poprzez sztukę . Beneficjentami były osoby chore psychicznie z Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim, projekty polegające na przemianie mieszkańców DPS w obiekt zainteresowania artystycznego.

Dożynki w Kamieniu Wielkim

Dnia 07.09.2019 delegacja naszego Domu uczestniczyła w Świecie Plonów, organizowanego przez Sołectwo i Koło Gospodyń z Kamienia Wielkiego.

Pożegnanie lata 2019

Dnia 29.08.2019 Się działo u nas… Pożegnanie lata, biesiada, urodziny miesiąca, osadzeni z Zakładu Karnego z Gorzowa Wielkopolskiego , Caritas z Nowogardu, kapela podwórkowa: KRYZYS, nasze podopieczne i uczestnicy WTZ z Kamienia Wielkiego… Biesiada, dobra strawa i zabawa…

Urodziny lipcowych Jubilatek na wesoło.

W sierpniu  na terenie naszego Domu świętowaliśmy na wesoło urodziny jubilatek urodzonych w lipcu. Oprócz słodkiego poczęstunku nasze podopieczne brały udział w grach oraz zabawie tanecznej, która poprowadziła Pani Iwona razem z terapeutami i Panią Justyną.

Wyjazdy do kawiarni i hotelu do Witnicy.

W miesiącu lipcu zaplanowane są wyjazdy do kawiarni w Witnicy na lody i kawę. Co tydzień będzie jeździła kolejna grupa. Wyjazdy to nie tylko integracja ze społecznością lokalną, ale też bliższe poznanie gminy i miasta Witnicy, historii, zabytków oraz ciekawych miejsc. To również możliwość przeprowadzenia treningu ekonomicznego, panie mogą zrobić podstawowe zakupy, skorzystać z szerszej oferty gastronomicznej.

Wyjazd na wystawę prac do Biblioteki do Gorzowa.

Delegacja naszego Domu w dniu 24,06,2019r. pojechała do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta do Gorzowa Wlkp. na wystawę prac, powstałych podczas dwóch projektów , które miały miejsce w naszym DPS w Kamieniu Wielkim.

XXIII Integracyjny Festyn Świętojański

XXIII Integracyjny Festyn Świętojański za nami . Pomimo afrykańskich temperatur 14.06.2019 roku, frekwencja dopisała, nie zabrakło delegacji Domów Pomocy Społecznej, WTZ, Dziennych Domów Pomocy Społecznej , Stowarzyszeń, Uniwersytetu Trzeciego Wieku ,społeczności lokalnej , delegacji gmin i ośrodków oraz przyjaciół. Dziękujemy sponsorom, naszej Pani Dyrektor Julicie Karasińskiej, całemu zespołowi i wszystkim pracownikom, przyjaciołom oraz ludziom dobrej woli, grupie Village Riders, służbom mundurowym , Sołectwu, Gminie ,dzięki którym po raz kolejny mogliśmy się spotkać. Festyn to impreza cykliczna z tradycjami, wspaniała integracja, spotkanie z osobami niepełnosprawnymi, lepsze poznanie problemów i trudności, z którymi borykają się na co dzień , to również atmosfera miłości i radości. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i dobrą zabawę. Zapraszamy na fotorelację z tego spotkania.

Pielgrzymka do Rokitna

12.06.2019 r. grupa naszych podopiecznych pojechała na Diecezjalną Pielgrzymkę Chorych z Niepełnosprawnościami do Sanktuarium Maryjnego w Rokitnie. Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej, następnie odbyła się katecheza oraz Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Po uroczystościach Panie udały się na program artystyczny dedykowany Osobom Chorym.