Kategoria: Wydarzenia

Wyjazd do teatru

Dnia 06.11.2019 r . Panie pojechały do teatru na : „Tango Piazzolla – marzenie” to pierwsza na świecie sztuka teatralna napisana specjalnie do muzyki wielkiego argentyńskiego kompozytora, geniusza tanga Astora Piazzolli. Połączył on tradycyjne kompozycje tanga argentyńskiego z jazzem i muzyką klasyczną po to, by najtrafniej oddać ducha tego tańca – zmysłowość i namiętność, a zarazem ulotność szczęścia i smutek przemijających uczuć. Taki jest też klimat sztuki autorstwa Anny Burzyńskiej. Na gorzowskiej scenie można było zobaczyć 11 aktorów, którzy na oczach widzów wytańczyli sen o marzeniach…. Panie obejrzały przedpremierowy spektakl, który rozpoczyna XXXVI Gorzowskie Spotkania Teatralne.

Drugi Bieg Orłów

Delegacja naszego Domu i WTZ 24.10.2019 roku brała  udział w II Biegu Orłów, organizowany przez Szkołę Podstawową w Kamieniu Wielkim z okazji uczczenia 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Bieg zakończył się  ogniskiem oraz konkurencjami i wspólną zabawą na terenie naszego Domu w strefie rekreacji.

Zajęcia sportowe w Witnicy

Po letniej przerwie ruszył kolejny cykl zajęć sportowo-integracyjnych, w których uczestniczą nasze mieszkanki , uczestnicy WTZ z Kamienia Wielkiego oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 z Witnicy. Sport i ruch jest platformą, która łączy, integruje, zaciera różnice, łączy pokolenia. Na tych zajęciach oprócz endorfin wyzwalana jest pozytywna energia. Dziękujemy Dyrekcji i Pani Izabeli Czajka-Cichockiej za kontynuację tych spotkań.

Festyn w Brzozowcu

18.10.2019 r. nasze podopieczne brały udział w Festynie organizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzozowcu. Pogoda sprzyjała, atrakcji nie zabrakło. Dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę.

Zakończenie projektu Inni tacy sami-plenerowy wypał. 2019

Zakończenie projektu “ Inni tacy sami “ plenerowy wypał ceramiki,pożegnanie studentów z ASP z Wrocławia i prace, które powstały podczas tych kilku niesamowitych i twórczych dni.

Ceramicy i kolejny etap projektu

Od 04.10. 2019 r. rozpoczął się kolejny etap projektu „Inni tacy sami”, grupa ceramików z ASP z Wrocławia i nasze podopieczne, zaangażowane w pracę z gliną, farbą i płótnem, nowe relacje poznanie się poprzez sztukę dwóch różnych światów.. W pracowniach powstają dzieła i te większe, i mniejsze. Przy współpracy ze studentami z ASP z Wrocławia nasze podopieczne mogą tworzyć swoje prace, ile tylko starczy wyobraźni i chęci.

Pożegnanie rzeźbiarzy, przywitanie ceramików

04.10.2019 zakończył się pierwszy etap projektu, ostatni montaż prac i pożegnanie grupy rzeźbiarzy z ASP z Wrocławia i przywitanie kolejnej grupy tym razem studentów z Wydziału Ceramiki i Szkła z nauczycielami prof. Krzysztofem Rozpondkiem oraz as. Rytisem Konstantinaviciusem.

Projekt ” Inni tacy sami”

Od 23.09.2019 r. na terenie naszego Domu ruszył projekt pt. „ Inni tacy sami”. Jest to kontynuacja poprzednich projektów, innowacyjnej formy eksperymentu, terapii poprzez sztukę. Cel projektu zakłada integrację różnorodnych środowisk, stworzenie możliwości wielokierunkowego oddziaływania, potrzeby bliskości i partnerstwa ,a sztuka stanowi platformę, na której spotykają się z pozoru odległe od siebie światy. Od poniedziałku rozpoczął się plener rzeźbiarski, w którym biorą udział studenci Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia z Wydziału Malarstwa i Rzeźby , kierunek Rzeźba, pod kierownictwem dr Andrzeja Kosowskiego oraz mgr Dariusza Nowaka. Nasze Panie mogą codziennie obserwować jak kawałek drewna dostaje nowe życie, formę i kształt, jakie narzędzia się stosuje i technikę obróbki drzewa.

Gala wręczenia nagród XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego : „ Sztuka Osób Niepełnosprawnych „

W dniu dzisiejszym delegacja naszego Domu i WTZ pojechała do Gorzowa Wielkopolskiego na Galę wręczenia nagród XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego : „ Sztuka Osób Niepełnosprawnych „ – etap wojewódzki. W kategorii : Malarstwo i witraż , II miejsce zdobyła nasza podopieczna Pani Elżbieta Mach pracą pt. „ Moja Japonia”. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała nasza Pani Grażyna Orkisz pracą pt. „ Egipt”. . W kategorii Rzeźba kameralna i płaskorzeźba , II miejsce zajęła nasza podopieczna, uczestniczka WTZ w Kamieniu Wielkim Pani Janina Galińska pracą pt. :” Życie w błękicie”. Gratulujemy naszym zwycięzcom oraz instruktorom pracowni, w których prace powstały.

Wycieczka do Pogorzelicy

W sobotę 14.09.2019 r. nasze pensjonariuszki pojechały nad morze do Pogorzelicy. Wrześniowa pogoda nad Bałtykiem sprzyjała relaksowi i wypoczynkowi. Oprócz walorów zdrowotnych Panie też chętnie skorzystały z atrakcji kulinarnych . Był czas również na drobne zakupy (pamiątki, kartki itp.).